Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / AKTUALNOŚCI / Spływ kajakowy - 30.06.2018

Spływ kajakowy - 30.06.2018

Wójt Gminy Wicko, Pan Dariusz Waleśkiewicz w zamian za zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności i promowanie Gminy Wicko ufundował spływ kajakowy wolontariuszom i uczestnikom Klubu Integracji Społecznej (edycja 2017/2018).

Ta atrakcja zaplanowana została na minioną sobotę, 30-go czerwca. Uczestnicy mieli zabrać ze sobą dobry humor i zjeść pożywne śniadanie, by wiosłować ile sił w rękach. Okazało się, że większość osób miała do czynienia z kajakami pierwszy raz, więc mieli okazję skonfrontować się ze swoimi lękami (a było ich sporo! Nikt nie chciał przecież wpaść do zimnej wody). Niezwykle ważna okazała się współpraca pary w kajaku, umiejętność ich skutecznej komunikacji, determinacja i wytrzymałość fizyczna. Trasa dla początkujących, co poniektórym dała się we znaki, problematyczne okazało się być płynięcie pod wiatr. Start był w okolicach mostu pomiędzy Gorzynem a Żelazkowem. Do pokonania uczestnicy mieli ok. 16 km rzeki Łeby, co dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy, którzy motywowali do dalszego wiosłowania i choć trasa została pokonana w różnych odstępach czasowych, na miejsce docelowe, do Poraju, wszyscy dotarli wymęczeni, niezwykle głodni, ale jakże dumni z siebie. Na zakończenie, czekał na uczestników grill, to była wyjątkowo smaczna kiełbaska. Następnego dnia, w niedzielę, o własnych siłach poruszali się najtwardsi! :-)

Dziękujemy Panu Wójtowi, że ufundował nam taką niezapomnianą przygodę! A Panu Leszkowi Szyca z Wypożyczalni Kajaków w Łebie – dziękujemy za zorganizowanie super spływu i zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

 

 

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 600 150
Wczoraj: 239
Dzisiaj: 21
Online: 2
c) 2011-2019 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0 - artwolan.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem