Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / Wspieraj Seniora

Wspieraj Seniora

W związku z obowiązującym stanem epidemii oraz znaczącym wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych przygotowało na I kwartał 2021 roku program wspierający ochronę zdrowia i życia osób powyżej 70 roku życia pn: „Wspieraj Seniora”.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby.

Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z usługi opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Usługa wsparcia polega  między innymi na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Program skierowany  jest do:

  1. Osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19, osób niepełnosprawnych oraz osób  wymagających takiej formy pomocy,
  2. W szczególnych przypadkach osób poniżej 70 roku życia.

Podstawa prawna:

Program „Wspieraj Seniora”, zwany dalej „programem”, stanowi informację zawierającą wskazówki dotyczące możliwości uzyskania przez gminy wsparcia finansowego w roku 2021 w zakresie realizacji zadania własnego, określonego w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1507, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą o pomocy społecznej”, tj. podejmowania innych zadań z zakresu pomocy społecznej wynikających z rozeznanych potrzeb gminy, do których w czasie obowiązywania pandemii zaliczyć należy działania na rzecz ochrony Seniorów przed zakażeniem Covid- 19. Wsparcia finansowego dla gmin z programu udziela się na podstawie art. 115 ust. 1 ustawy pomocy społecznej.

Infolinia 22 505 11 11 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00 -21:00

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku tel. komórkowy 885-663-874 do godziny 19:00

Informacja dla Seniorów 70+ z terenu gminy Wicko w zakresie pomocy  w okresie pandemii

 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej realizuje program „Wspieraj Seniora” do którego przystąpił Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku.  

Uruchomiony został Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

W ramach jego funkcjonowania powstała Infolinia dla Seniorów nr telefonu: 22 505 11 11

 

Seniorze! Zostań w domu. Nie lekceważ zagrożenia. Twoje zdrowie jest najważniejsze! 

Skorzystaj z infolinii 22 505 11 11. 

To infolinia, która przekieruje Twoje potrzeby do najbliższego ośrodka pomocy społecznej w Twojej okolicy. Ośrodek pomocy społecznej będzie z Tobą w kontakcie i ustali, kto i jakiej formie będzie mógł Ci pomóc.

Więcej na stronie internetowej: https://wspierajseniora.pl/

Pracownik odpowiedzialny w OPS Wicko: Pani Emilia Śmigiecka wew. 35

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 298 097
Wczoraj: 206
Dzisiaj: 97
Online: 1
c) 2011-2024 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem