Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona Internetowa Ośrodka Pomocy Społecznej w Wicku.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Budynek: Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku, ul. Radosna 9
Do budynku prowadzą 2 wejścia
Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejścia nie jest zabezpieczone bramkami.
W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Ośrodka przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. +48 (59) 8611119.
W Ośrodku nie ma toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnoscią. Przy budynku nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie braila ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Strona internetowa posiada następujące ułatwienia: podwyższony kontrast (czarne tło, żółte litery), możliwość powiększenia wielkości liter na stronie, mapa strony, focus wokół elementów nawigacyjnych.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:
istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego w godzinach pracy ośrodka. Osoba niesłysząca, chcąca skorzystać z pomocy przy załatwianiu sprawy w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wicku, powinna zgłosić taką potrzebę na co najmniej trzy dni robocze (z wyłączeniem sytuacji nagłych) przed planowaną wizytą w naszym Ośrodku.
Osoba ta powinna także wskazać z jakich form komunikowania się chce skorzystać: PJM – polski język migowy, SJM – system językowo-migowy, czy SKOGN – sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych.
Chęć skorzystania z usługi należy zgłosić w formie pisemnej poprzez: e-mail na adres: ops@ops-wicko.pl, platformę e-PUAP, fax: 59 724 00 33.