Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / AKTUALNOŚCI / Zaproszenie na konferencję pn. "CZEGO TWOJE DZIECI SZUKAJĄ W SIECI?" - 07.06.2018

Zaproszenie na konferencję pn. "CZEGO TWOJE DZIECI SZUKAJĄ W SIECI?" - 07.06.2018

 

Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Pracownicy Oświaty, serdecznie Państwa zapraszamy na konferencję pn. „Czego Twoje dzieci szukają w sieci? W pułapce mediów”, która odbędzie się 07.06.2018r. o godz. 16.30 w budynku GOKiS w Wicku.

 

Jej celem jest:

  • uświadomienie problemu, jakim staje się nasilające się wśród dzieci i młodzieży zjawisko e-uzależnień,
  • wypracowanie strategii zapobiegawczych – podjęcie działań profilaktycznych,
  • zapoznanie uczestników z zagrożeniami płynącymi z sieci,
  • szerzenie polityki prorodzinnej, w której właściwe relacje (umiejętna komunikacja, wspólne spędzanie wolnego czasu) obniżają ryzyko wystąpienia e-uzależnień.     

 

Osoba prowadząca: dr Maciej Dębski - doktor nauk społecznych, socjolog problemów społecznych, adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, założyciel i lider Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, edukator społeczny, ekspert w realizacji ilościowych oraz jakościowych badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli w zakresie problemu e-uzależnień, członek grupy eksperckiej Rzecznika Praw Obywatelskich w zakresie bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca i realizator ogólnopolskich badań dotyczących nałogowego korzystania z telefonów komórkowych. W roku 2016 wdrożył eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych. Aktualnie prowadzi ogólnopolskie badania naukowe wśród kierowców w zakresie podejmowania przez nich zachowań ryzykownych związanych z używaniem telefonów komórkowych w ruchu drogowym.

 

HARMONOGRAM:

 

16.30 – 18.00 

Dlaczego w społeczeństwie sieci tak ważne są relacje i bliskie więzi?

wykład dr Macieja Dębskiego – prezentujący innowacyjne ujęcie tematu uzależnień uwzględniające jakość relacji w rodzinie.

18.00 – 19.20 

Co z tą szkolną profilaktyką e-uzależnień? Wyzwania i zagrożenia w systemowym rozwiązywaniu problemów osób nałogowo używających mediów cyfrowych.

warsztat dr Macieja Dębskiego – opracowanie strategii zaradczej, programu profilaktycznego do wdrożenia w swoim domu (np. kodeks korzystania z Internetu).

19.20 – 19.40 

Czas na kawę, możliwość zadawania pytań – zakończenie konferencji.

 

 

 

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 617 589
Wczoraj: 220
Dzisiaj: 137
Online: 3
c) 2011-2019 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0 - artwolan.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem