ZRÓWNOWAŻONY AKTYWIZM
długofalowe działanie na rzecz społecznej zmiany bez wypalenia
Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych na warsztaty ze zrównoważonego aktywizmu w Akademii Active Citizens.
Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council.
Akademia powstała w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne pomorskich organizacji pozarządowych zgłaszane w czasie projektu Active Citizens. Dlatego pierwszeństwo w rekrutacji będą mieć absolwenci i absolwentki pomorskich edycji programu Active Citizens Aktywna Społeczność.
Kolejne warsztaty noszą tytuł ZRÓWNOWAŻONY AKTYWIZM - długofalowe działanie na rzecz społecznej zmiany bez wypalenia.
Odbędą się:
11-12 CZERWCA 2016 (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota), 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku
Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ikm.gda.pl. Formularz należy odesłać do 29 maja 2016 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl lub w formie papierowej dostarczyć pod adres:
Anna Urbańczyk
Instytut Kultury Miejskiej ul.Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Numer faxu: 58 760 72 15
Ilość miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 31 maja 2016 .
Wstęp wolny
Warsztaty ZRÓWNOWAŻONY AKTYWIZM - długofalowe działanie na rzecz społecznej zmiany bez wypalenia będzie okazją do przyjrzenia się kulturze pracy w organizacjach pozarządowych i do zadbania o długoterminowe działania społeczne poprzez zadbanie o siebie. Warsztaty będą dotyczyć czterech głównych obszarów:
1) Motywacja – co motywuje nas do działań, co nas inspiruje i jak do tego sięgać, czerpiąc siłę
2) Wypalenie – czym jest, jak się je rozpoznaje
3) Kultura aktywistyczna i zrównoważony aktywizm – jak kultura pracy wpływa na indywidualne sposoby pracy i samopoczucie pracowników i pracowniczek NGOsów, czym jest zrównoważony aktywizm i po co nam on
4) Dbanie o siebie i innych – prewencja wypalenia i praca z nim, indywidualne i kolektywne sposoby na zrównoważone działanie
Warsztaty będą prowadzone metodami uczestniczącymi - jako kolektyw trenerski cenimy działanie, doświadczanie i refleksję bardziej od teorii. W programie znajdą się elementy prostej i niewymagającej pracy z ciałem (dla osób o każdym poziomie sprawności).
Osoby prowadzące: Eweryst Zaremba, Asia Bordowa.
W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.