Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / Aktualności / Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

Pracownik socjalny to zawód bardzo trudny dla osób z misją.

 

Zawód ten, wiąże się z licznymi wyzwaniami dnia codziennego i koniecznością radzenia sobie z presją społeczną. Nagrodą za starania jest poczucie spełnionego obowiązku i wdzięczność potrzebujących.

 

---->Pracownik socjalny, zajmuje się osobami będącymi w trudnej sytuacji materialnej i życiowej np.: bezdomnymi, bezrobotnymi, samotnymi, osobami uzależnionym od wszelkich używek, rodzinami dysfunkcyjnymi, chorymi i niepełnosprawnymi, oraz byłymi więźniami.

---->Najważniejszym zadaniem pracownika socjalnego jest stworzenie odpowiednich warunków życia osobom, które zostały tego pozbawione oraz zapobieganie patologiom. Pomagają oni w organizowaniu pomocy materialnej, w znalezieniu pracy czy lokalu mieszkalnego oraz oferują pomoc psychologiczną. W przypadku zagrożonego zdrowia lub życia dziecka podejmują decyzję o odebraniu go rodzinie.

---->Pracownicy socjalni traktują swoją pracę jako służbę publiczną, a za cel nadrzędny stawiają dobro człowieka i wspólnoty samorządowej.

"Praca socjalna wspiera zmiany społeczne, rozwiązywanie problemów w stosunkach międzyludzkich oraz wydobywanie z ludzi sił i wolności, aby mogli osiągnąć dobrobyt. Używając teorii zachowań ludzkich i systemów społecznych praca socjalna oddziałuje tam, gdzie ludzie wchodzą w interakcje ze środowiskiem, a jej fundamentem są zasady praw człowieka i sprawiedliwości społecznej."
D. Wolska-Prylińska, Projekt socjalny w kształceniu i działaniu społecznym

 

 

 

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 841 201
Wczoraj: 546
Dzisiaj: 356
Online: 6
c) 2011-2021 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem