Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / Aktualności / WSPIERAJ SENIORA

WSPIERAJ SENIORA

Dariusz Waleśkiewicz Wójt Gminy Wicko informuje o przystąpieniu Gminy Wicko do Programu „WSPIERAJ SENIORA”.

Program adresowany jest do osób starszych po 70 roku życia, a w szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona również osobie przed 70 rokiem życia, która w stanie epidemii zdecyduje się na pozostanie w domu i nie jest w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby.

Koszty zakupu pokrywa senior. Z programu nie mogą korzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych, czy specjalistycznych usług opiekuńczych.
W ramach realizacji programu osobom starszym mogą być dostarczone artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Realizacja organizacji usługi, odbywać się będzie za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Wicku: przez pięć dni w tygodniu, w godzinach pracy Ośrodka.
Zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku. Zakres usług na rzecz osoby starszej jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym.

Mechanizm udzielania pomocy w ramach programu:
Krok 1. Osoba starsza, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów
☎ 22 505 11 11 lub
bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wicku
☎ 59 8611-119.
Krok 2. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do Ośrodka Pomocy Społecznej w danej gminie.
Krok 3. Pracownik OPS w Wicku kontaktuje się telefonicznie z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmującym artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Następnie podaje datę i wskazuje, kto zrealizuje pomoc.
Krok 4. Koszty zakupów pokrywa Senior, natomiast koszt ich dostarczenia jest nieodpłatny.

 

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 841 207
Wczoraj: 546
Dzisiaj: 362
Online: 3
c) 2011-2021 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem