Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / AKTUALNOŚCI / Warsztaty z emocji - 25.10.2019

Warsztaty z emocji - 25.10.2019

Mieszkańcy Gminy Wicko mieli okazję wziąć udział w warsztatach z emocji, które odbyły się 25.10.2019 r., o godz. 11:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wicku. Warsztaty poprowadził dr Maciej Dębski, założyciel i lider Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy.

 

Zajęcia dotyczyły problemu uzależnień od współczesnych technologii. To ciąg dalszy happeningu profilaktycznego, który miał miejsce 20.09.2019 na Stadionie Chrobry w Charbrowie. Placówki oświatowe z terenu Gminy Wicko wzięły udział w konkursie: Sfejsowani - uzależnienia XXI wieku. Z racji tego, że problem uzależnień cyfrowych jest niezwykle istotny, dzieci zaangażowały się w przygotowanie scenek i filmików, które miały skarykaturować zachowania współczesnych ludzi silnie związanych z mediami.

 

Jaki był przebieg spotkania ze Specjalistą? Część I - konkurs - następnie, pogadanka z dziećmi, która pokazała, że problem uzależnień cyfrowych wśród lokalnej społeczności jest rozpowszechniony, w części II - osoby dorosłe wzięły udział w pogadance dotyczącej tego: jak świadomie korzystać z nowych mediów, a dzięki temu łatwiej się komunikować, zarządzać finansami i wytyczać granice miedzy pracą a rozrywką. Pokazano także w przystępny sposób jak zmniejszyć szkodliwy wpływ nowych uzależnień na zdrowie wszystkich użytkowników sieci. To było niezwykle pouczające spotkanie, a zyskana wiedza oparta na licznych doświadczeniach eksperta znajdzie zastosowanie w praktyce, w domu każdego z uczestników warsztatu. 

 

Warsztaty emocji przeprowadzone przez dr Macieja Dębskiego zostały sfinansowane dzięki realizacji projektu Aktywna Młodzież - działania na rzecz młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym- edycja 2019, w ramach programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: "Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo." 

 

 

 

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 756 866
Wczoraj: 278
Dzisiaj: 324
Online: 3
c) 2011-2020 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem