Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / AKTUALNOŚCI / KIS - edycja 2019/2020

KIS - edycja 2019/2020

Z dniem 1-go października wystartowała kolejna edycja Gminnego Projektu Socjalnego pn. „Zacznij od nowa”. Celem tego kursu jest aktywizacja społeczna i zawodowa uczestników Klubu Integracji Społecznej.

 

Jak co roku, porządek zajęć wygląda następująco: w poniedziałki i wtorki odbywają się zajęcia teoretyczne, które mają na celu integrację, aktywizację i podniesienie kwalifikacji uczestników. Zajęcia te odbywają się w Klubie Seniora, w godzinach od 8:00 do 12:00. W środę, czwartek i piątek – uczestnicy realizują czterogodzinne zajęcia praktyczne.

 

W programie przewidziane są prócz zajęć teoretycznych i praktycznych, wyjścia i zabawy plenerowe, co więcej, uczestnicy będą podejmowali szereg działań na rzecz lokalnej społeczności.

 

Pierwsze zajęcia miały charakter organizacyjny, po części oficjalnej zaczęliśmy budować zespół współtworząc atmosferę bezpieczeństwa i przynależności, co niewątpliwie sprzyja otwartości na nowe doświadczenia. Zweryfikowano oczekiwania uczestników, by program zajęć był odpowiedzią na potrzeby każdego z nich. 

 

Jeśli wciąż się wahasz czy dołączyć, pamiętaj: "Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!" - Mark Fisher

 

Słowa kluczowe: wsparcie, integracja, współpraca, komunikatywność, rozwiązywanie problemów i aktywizacja.

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 696 914
Wczoraj: 462
Dzisiaj: 427
Online: 3
c) 2011-2020 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0 - artwolan.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem