Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / AKTUALNOŚCI / Grupa Bez Barier - przegląd ostatnich zajęć

Grupa Bez Barier - przegląd ostatnich zajęć

Na czas wakacji letnich zajęcia w ramach Grupy Bez Barier zostają zawieszone, w miesiącu czerwcu odbyło się ostatnie spotkanie. Zajęcia zostaną wznowione po wakacjach. Oto szybki przegląd spotkań w Grupie Bez Barier:

 

23.05.2019r.

Chcąc zaakcentować jaką rodzina ma wartość, Pani Danuta Chmielewska na zajęciach Grupy Bez Barier zachęciła uczestników do stworzenia drzewa rodziny. Ta tych drzewach zapisywano ważne dla uczestników osoby, wraz z ich pozytywnymi cechami. Rodzina jest podstawową komórką społeczną, to w niej wzrastają dzieci, które później stają się dorosłymi i tworzą swoje rodziny, w oparciu o znane im schematy czy wartości. Nie obyło się zatem bez dyskusji, czym dla uczestników Grupy Bez Barier jest rodzina. Prowadząca zapisała skojarzenia grupy, które potwierdzają, że rodzina jest dla większości ludzi bardzo ważną i cenioną wartością. 

 

 

06.06.2019r.

Zajęcia te dotyczyły poczucia własnej wartości. Uczestnicy dyskutowali o tym od czego ta wartość zależy, czym jest 

samoocena, jak ocena społeczna wpływa na nasze myślenie o nas samych, a także jak być asertywnym, czyli szanować swoje granice i granice innych. Zaufaj sobie i dbaj o siebie, zastanów się w jakim stopniu zdajesz sobie sprawę z własnych potrzeb i wartości? Motto: akceptujmy siebie takimi jakimi jesteśmy!  

 

 

13.06.2019r.

Tego dnia, uczestników Grupy Bez Barier odwiedziła Pani Małgorzata Gleske, fizjoterapeutka. Pani Małgorzata przeprowadziła zajęcia ruchowe, które dostosowane były do możliwości każdego uczestnika. Cierpliwie odpowiadała na zadawane pytania i pomagała w wykonywaniu różnorodnych czynności, instruując jak ćwiczyć, by nie zrobić sobie krzywdy. Na początku uczestnicy musieli się rozgrzać, następnie poziom trudności zadań wzrastał. Wśród ćwiczeń były te rozciągające, relaksujące, na mięśnie brzucha czy pośladków. Choć w powietrzu unosił się pot, a koszulki przykleiły się do naszych spoconych ciał - nikomu to nie przeszkadzało! Zabawnie było oglądać siebie w różnych pozach, próbując swoich sił. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, nie można w tym całym zabieganiu zapominać o ruchu, który ma właściwości prozdrowotne i odpowiednim nawodnieniu organizmu. Dziękujemy Pani Małgorzacie Gleske za wyrozumiałość, przeprowadzone zajęcia w miłej atmosferze i zarażenie nas dobrym humorem.

 

 

 

21.06.2019r. 

To już ostatnie spotkanie w Grupie Bez Barier. Na czas wakacji zajęcia zostały zawieszone, więc postanowiliśmy zrobić mini-pożegnanie. Każdy z uczestników coś przygotował, było mnóstwo jedzenia i napoi. Na altankach przy Stadionie w Charbrowie spędziliśmy miłe przedpołudnie, pogoda nam niewątpliwie dopisała. Czujemy się jak rodzina, lubimy swoje towarzystwo, jesteśmy ze sobą zżyci. Nasza główna dowodząca (królowa grill'a) uraczyła nas pysznościami, za co jej serdecznie dziękujemy, bo nie usiadła ani na minutę, tacy byliśmy głodni! Uczestnicy Grupy Bez Barier mogli zabrać na to spotkanie najbliższych, było więc sporo dzieci. Graliśmy w badmingtona, a także w kalambury. Śmiechu było przy tym co nie miara, bo każdy z nas ma do siebie dystans i lubi się dobrze bawić. Przywitaliśmy lato w dobrym stylu, z muzyką płynącą z głośników i pysznym jedzeniem. Liczymy, że spotkamy się w niezmienionym gronie ponownie, po wakacjach. Szkoda, że nie wszyscy mogli być wtedy z nami, jednak dziękujemy tym co byli, za szczególne zaangażowanie w przygotowanie tego spotkania. Bezpiecznych wakacji!  

 

 

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 742 302
Wczoraj: 550
Dzisiaj: 520
Online: 3
c) 2011-2020 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem