Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / Aktualności / 19.11.2018 KONFERENCJA "STOP PRZEMOCY"

19.11.2018 KONFERENCJA "STOP PRZEMOCY"


19-go listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku odbyła się konferencja "STOP-PRZEMOCY". Jak co roku, Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizuje tego typu akcję mającą na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy w naszej Gminie.

 

Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej w przedstawieniu pt. "Za kulisami zła", zaprezentowali różne rodzaje przemocy tj. fizyczną, psychiczną, seksualną, ekonomiczną, rówieśniczą, na tle rasowym i cyber-przemocy. Nawet najmłodsi widzowie muszą wiedzieć, jakie są objawy i konsekwencje doświadczania przemocy, a także jak można pomóc osobie, która jej doświadcza. Uczestnicy KIS zaśpiewali także piosenkę "Nie pij tato" opowiadającą o dramacie ośmioletniego dziecka, w którego domu nadużywa się alkoholu i stosuje się przemoc. Makijaż uczestniczek KIS wykonała Patrycja Młynek (fb: Strefa makijażu - Patrycja Młynek).

 

W konkursie dot. problematyki przemocy wzięły udział dzieci i młodzież z gminnych jednostek oświatowych. Poziom uczestników był tak wysoki, że jury nie mogło jednoznacznie określić miejsc, nagrodzeni zostali więc wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie! 

 

Przedszkole w Charbrowie zaprezentowało się w przedstawieniu pt. "To co ważne i poważne - tajemnice dobre i złe", które opowiadało o tym, co może być tajemnicą, kto może być prawdziwym przyjacielem, a jakich tajemnic mieć przed bliskimi nie można.

Przedszkole w Wicku wystąpiło w przedstawieniu pt. "Niespełnione marzenia kopciuszka", które opowiadało o tym, jak używki mogą niszczyć nasze marzenia. 

Szkoła w Maszewku z przedstawieniem pt. "Bezpieczny internet", pokazała, jak uzależnienie od internetu niszczy życie osób dotkniętych tym problemem. 

Szkoła w Wicku z przedstawieniem "Mętlik-Pętlik", pokazała, jak ważna dla młodych ludzi jest akceptacja grupy rówieśniczej, jak czuje się człowiek w otoczeniu nieprzyjaźnie nastawionych ludzi - ta przejmująca narracja, przy tej choreografii, była niezwykle emocjonującą opowieścią głównej bohaterki.

Szkoła w Szczenurzy z filmem pt. "Balbina", wyłamała się z ram formalnych i wyjątkowo przygotowała film, którego scenariusz został oparty na motywach "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

 

Na zakończenie, Pani Renata Krużycka, psycholog SP Wicko, wygłosiła prezentację na temat przemocy, która podsumowywała wszystkie informacje, zwracając uwagę na ważny aspekt przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.

 

 

 
Nie bądźmy obojętni!
Więcej zdjęć znajdą Państwo w galerii. 
 
Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 1 292 950
Wczoraj: 441
Dzisiaj: 6
Online: 4
c) 2011-2024 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem