Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / AKTUALNOŚCI / KIS - 01.10.2018

KIS - 01.10.2018

Z dniem 1-go października wystartowała kolejna edycja Gminnego Projektu Socjalnego pn. „Zacznij od nowa”. Celem tego kursu jest aktywizacja społeczna i zawodowa uczestników Klubu Integracji Społecznej.

 

Jak co roku, porządek zajęć wygląda następująco: w poniedziałki i wtorki odbywają się zajęcia teoretyczne, które mają na celu integrację, i nabywanie przez uczestników umiejętności pracy w zespole, czy też zwiększenia ich samoświadomości i poczucia sprawstwa. Zajęcia te wkrótce odbywać się będą w Klubie Seniora (w budynku Ośrodka Zdrowia w Wicku). W środę, czwartek i piątek – uczestnicy realizują zajęcia praktyczne w instytucjach, do których zostali skierowani.

 

W programie przewidziane są prócz zajęć teoretycznych i praktycznych, wyjścia i zabawy plenerowe, co więcej, uczestnicy będą podejmowali działania na rzecz lokalnej społeczności.

 

Pierwsze zajęcia miały charakter organizacyjny, po części oficjalnej zaczęliśmy budować zespół współtworząc atmosferę bezpieczeństwa i przynależności, co niewątpliwie sprzyja otwartości na nowe doświadczenia.

 

Słowa kluczowe: wsparcie, integracja, współpraca, komunikatywność, rozwiązywanie problemów i aktywizacja.

 

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 627 840
Wczoraj: 372
Dzisiaj: 334
Online: 2
c) 2011-2019 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0 - artwolan.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem