Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
Strona Główna / AKTUALNOŚCI / Profilaktyka i promocja

Profilaktyka i promocja

Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz Policją zorganizowali dwa przedsięwzięcia, jednym z nich jest akcja profilaktyczna „Stop pijanym kierowcom”, drugim, akcja promująca „Dni Gminy Wicko”.


Akcja profilaktyczna z udziałem policji potrwa trzy dni, skierowana jest do wszystkich użytkowników dróg. Jej celem jest uświadomienie kierowcom odpowiedzialności, jaka spoczywa na nich podczas kierowania pojazdem. Informujemy, że nawet najmniejsza ilość alkoholu zmienia funkcjonowanie organizmu i może być przyczyną tragedii.


W dniach 10-12 lipca, patrol policyjny w towarzystwie maskotek gminnych, przeprowadzi wzmożone kontrole i akcję profilaktyczną wśród kierowców. To czas rozmów, pouczeń i instrukcji dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze. Każdy z zatrzymanych kierowców otrzyma, w ramach akcji, ulotki profilaktyczne dot. substancji psychoaktywnych. Ulotki te są finansowane ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wicku.

Maskotki gminne (czarownica i/lub krasnal) mają za zadanie ocieplić wizerunek policjanta, akcji samej w sobie, a także promować Dni Gminy Wicko, które odbędą się 13-15 lipca.

 

Licznik odwiedzin:
Wszystkich: 600 150
Wczoraj: 239
Dzisiaj: 21
Online: 1
c) 2011-2019 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku
MAPA STRONY
RSS
Polityka cookies
wcag 2.0 - artwolan.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem